Loading…

Korony Cerkon

Korony Cerkon

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem protetycznym przy brakach zębów są stałe uzupełnienia protetyczne, czyli korony i mosty. Czas koron metalowych, pokrytych tylko z zewnątrz materiałem imitującym kolor i kształt zęba odchodzi już w zapomnienie. Nowoczesne i “dobre” gabinety stomatologiczne nie wykonują już prac na materiałach gorszych niż porcelana. I trzeba przyznać, że ciągle pozostaje ona najpopularniejszym i najczęściej używanym tworzywem do wykonywania koron i mostów. Zadawalająca estetyka i duża wytrzymałość a równocześnie rozsądna cena – to główne zalety uzupełnień wykonanych z porcelany na nośnikach metalowych. A jednak … potrzeby i oczekiwania pacjentów są coraz większe. Świat pędzi do przodu , wraz z nim rozwijamy się i my. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań , staramy się unowoczesnić techniki , poprawić standardy i, co chyba najważniejsze, wyglądać coraz lepiej i podobać się innym…. 
To właśnie dla wymagających więcej opracowany został i , jak się obecnie wydaje, doprowadzony do perfekcji sytem wykonania koron cerkonowych. Tlenek cyrkonu, czyli ceramika najwyższej klasy, zapewnia nie tylko doskonałą estetykę, lecz jest także trwały, a ponadto przyjazny dla organizmu człowieka. 
Zaprojektowane na podstawie danych uzupełnienie, korona lub most, zostaje wyfrezowane z białej lub beżowej kostki tlenku cyrkonu. Tak uzyskaną strukturę należy jeszcze olicować. Technik dobiera kolor i kształt uzupełnienia tak, aby nie różniło się od Twoich naturalnych zębów. Otrzymujemy więc finalnie koronę, bez podbudowy metalowej o niespotykanej dotąd estetyce. Dzięki Cerkonowi wszystkie uzupełnienia mogą zostać tak naturalnie ukształtowane, że nie dadzą się odróżnić od Twoich prawdziwych zębów.

Most Cerkon- pow.żująca i widok “od środka

Jedynki-korony Cerkon

Jedynka prawa pacjenta-korona Cerkon

Korona Cerkon

Jak widać, efekt kosmetyczny można uznać za bardzo zadawalający. Ale to nie jedyna zaleta cerkonu. Istnieją przypadki alergii pacjenta na metal z jakiego jest wykonana podbudowa dla korony porcelanowej. Obecnie stosujemy metale bezniklowe, dające naprawdę bardzo rzadkie uczulenia.Są jednak opisane przypadki reakcji alergicznych. Co wtedy? Jak pomóc pacjentowi i sobie? Mamy materiał, który nie powoduje uczuleń-Cerkon. Według naszego dzisiejszego stanu wiedzy, nawet w przypadku najbardziej wrażliwych osób, reakcja na Cerkon nie nastąpi! Reakcje Cerconu z metalami obecnymi w starszych uzupełnieniach należy również wykluczyć. Jeśli dodamy do tego bardzo dużą wytrzymałość materiału, zachwyt osób trzecich( a można się zachwycić…) i własne dobre samopoczucie, okazuje się, że Cerkon jest obecnie numerem 1 w technice protetycznej. 
A jeśli ktoś koniecznie szuka wad- jest jedna….. Koszt punktu-korony Cerkonowej kilkakrotnie przewyższa standardową porcelanę…..

Poniższe zdjęcie to porównanie korony porcelanowej-lewa jedynka pacjenta i Cerkonu-prawa jedynka. Róznica jest zauważalna, choć podkreślam – nie jest to wada dyskredytująca koronę porcelanową, a raczej dopuszczalna ” niedoskonałość” porcelany

Tu jesteśmy

Kontakt

STOMATOLOGIA DENTALVIT
lek.stom. Maciej Witka
Świebodzice ul. Wzgórze Gustava Beckera 2
(boczna Jaśminowej)
tel.: 74 854 55 44
Konsultacje telefoniczne w sprawie implantów,
protetyki i chirurgii tel.: 602 22 60 70